خانه » اخبار » برنامه‌های مراسم تشییع ۳۰ شهید غواص و خط شکن در ۱۳ شهر استان مازندران

برنامه‌های مراسم تشییع ۳۰ شهید غواص و خط شکن در ۱۳ شهر استان مازندران

سرهنگ علیرضا یداله پور جانشین اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران

سرهنگ “علیرضا یداله پور” جانشین اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران در جلسه تدفین شهدای گمنام که در مسجد فاطمه الزهرا(س) باغ‌موزه دفاع مقدس مازندران برگزار شد، گفت: در ایام شهادت حضرت امام جعفرصادق(ع) ۱۳ شهر استان مازندران میزبان ۳۰ شهید غواص و خط شکن می‌شود.

وی به مسیرهای حرکت و استقبال شهدا از شرق تا غرب استان اشاره و اظهار کرد: شهدای غواص به مدت چهار روز در شش محور مورد استقبال مردم مازندران قرار می‌گیرند.

جانشین اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران به تاریخ استقبال شهدا اشاره کرد و گفت: از تاریخ ۱۵ تا ۱۸ مرداد تمام شهرهای مازندران میزبان این شهدا خواهند بود.

سرهنگ یداله پور در ادامه بیان کرد: مراسم شب وداع با ۳۰ شهید غواص و خط شکن شب دوشنبه ۱۹ مرداد همزمان با شب شهادت امام جعفر صادق(ع) با حضور ۲۰ هزار نفر از عاشقان و رهپویان راه شهدا در باغ‌موزه دفاع مقدس مازندران برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: مراسم تشییع شهدا از ساعت ۹ صبح روز سه‌شنبه ۲۰ مرداد از میدان شهدا تا حسینیه عاشقان کربلای ساری برگزار خواهد شد.

سرهنگ یداله پور در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: دو شهید گمنام غواص و خط شکن در روز شهادت امام جعفرصادق(ع) در حسینیه عاشقان کربلای ساری خاک‌سپاری خواهند شد.

وی افزود: بقیه شهدای گمنام از تاریخ ۲۱ مرداد تا ۲۵ مرداد قبل از دهه کرامت در شهرهای بهشهر، نکا، میاندرود، شیرگاه، پل سفید، ساری، گنج افروز بابل، محمودآباد، ایزدشهر، عباس‌آباد، فریدونکنار، چالوس و آمل تشییع و تدفین خواهند شد.

سرهنگ یداله پور در پایان با اشاره به اینکه این شهدا از لشکر ۲۵ کربلا هستند، که در عملیات کربلای ۴ به شهادت رسیدند، گفت: همچنین در این ایام مراسم شب وداع با شهدا در شهرهای مختلف استان برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش، در جلسه یاد شده معاونین فرماندار، نمایندگان سپاه، ائمه جمعه، بنیاد شهید و رابطین دفاع مقدس شهرهای استان مازندران حضور داشتند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*