خانه » اخبار » ۱۷ مرداد روز خبرنگار گرامی باد

۱۷ مرداد روز خبرنگار گرامی باد

17 مرداد روز خبرنگار

گرامی میداریم یاد و نام شهدای خبرنگار استان مازندران بویژه شهید شاخص شهید سیف الله تبریزی

۱۷ مرداد روز خبرنگار را به سربازان متعهد جبهه نرم انقلاب اسلامی که در آگاهی بخشی و بیداری ملت ها نقش اصلی را ایفا می کنند تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

در کام قلم ز جان من خون می‌ریخت
در صفحه چو اشک چشم مجنون می‌ریخت
آن دل که نثار دوست باید می‌شد
خون می‌شد و قطره قطره بیرون می‌ریخت

خبرنگار واقعی تنها کسی است که نه از مالی برخوردار است و نه حمایت معنوی، با این وجود، تنها چیزی که اورا وادار به حرکت و تلاش می کند ساختن جامعه ای آرمانی است؛ که در آن جامعه، عدالت و سعادت اساس زندگی مسئولان و مردمان آن باشد.

چه زیباست جایگاه خبرنگار در طول تاریخ و هر کجا عزتی بوده به واسطه ثبت و انتشار وقایع و خبررسانی بوده و هر کجا که اطلاعاتی نبوده، واقعه هر چه بزرگ و ارزشمند برای مردم دیگر واقعیت نداشته است. چه رسالت بزرگی که بودن را به هست تبدیل کنیم و حقیقت را در قالب واژه ها به واقعیت بدل سازیم.و این ادعا همان حکایت جاودانگی واقعه کربلا به روایت گری خبرنگاران شجاعش و زنگار گرفتن واقعه ای بزرگ چون باشکوه به دلیل اطلاع رسانی ناقص و یا غیردلسوزانه انبوه جمعیتی که در غدیر گرد هم آمدند و مولا را در کنار مولا دیدند اما با وفات مولا، مولا را تنها گذاشتند.خبرنگار ، که دیده بان و وجدان بیدار جامعه است! همان که با شنیدن فریاد مظلومان، خود را داوطلبانه به آنها فارغ از دور یا نزدیک بودن، گسترده یا باریک بودن سرزمین مظلوم رساننده تا فریاد کسانی که کسی صدایشان را نمی شنود به اهلش برسانند.

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند، روز خبرنگار مبارک.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*