خانه » امام خامنه ای (س) » بیانات حضرت امام خامنه ای(س) در دیدار با اعضا کنگره ی بزرگداشت ده هزار شهید استان مازندران ۱۳۷۹/۰۷/۰۴

بیانات حضرت امام خامنه ای(س) در دیدار با اعضا کنگره ی بزرگداشت ده هزار شهید استان مازندران ۱۳۷۹/۰۷/۰۴

بیانات حضرت امام خامنه ای (س) در دیدار با اعضاء کنگره ی بزرگداشت ده هزار شهید استان مازندران

بیانات حضرت امام خامنه ای (س)
در دیدار با اعضاء کنگره ی بزرگداشت ده هزار شهید استان مازندران

۱۳۷۹/۰۷/۰۴

بسم الله الــرحمن الـــرحیم
اولاً این بزرگداشت شهدای والامقام و عزیز ، در هر استانی که این کا ر صورت می گیرد ، بدون تردید یکی از بهترین کارها ویکی ازحسنات بزرگ است . هم از جهت شرعی این کار مهم است ، هم از جهت انقلابی مهم است ، هم از جهت میهنی مهم است ؛ هم از جهت قضاوت عقل مهم است ، چون تجلیل از کسانی که در راه عزت ملتشان ، در راه ایمانشان ، در راه حفظ کشورشان فداکاری کردند ، تشویق به فداکاری دیگران است . بنابراین اگر ما نخواهیم به حکم عقل و الهام انقلاب هم در این مورد توجه بکنیم- حکم شرعی و اینها – قضاوت عقلی کافی است که هر عاقلی باید دنبال این کار باشد این که مطلب اول ؛ بسیار کار بجایی کردید .

و اما مطلب دوم در باره ی رزمندگان مازندران و لشکر مازندران و مردم مازندران که واقعاً در این زمینه هر چه در حق این مردم بگوییم ، زیادی نیست . چند نقطه کشور بودند که ما در همه جای فداکاریهای دوران جنگ جای پای اینها را می دیدیم ؛ یکی از آنها حقیقتاً همین مردم مازندران بودند. بنده رفتم مراکز لشکرها را از نزدیک دیدم ؛ یکی از بهترینهاشان ، در سال ۶۷ – همین لشکر ۲۵ کربلا بود. خود مازندران هم هر وقت ما آمدیم ، یا رزمندگان آن جا را یا سرداران آن جا را هر وقت از نزدیک دیدیم ، همین احساس را کردیم ، اینها واقعاً شجاعانه ، قهرمانانه و به تعبیر کامل باید گفت مؤمنانه ، از دینشان دفاع کردند و مصداق این آیه ی شریفه شدند که « من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه » یعنی واقعاً صادقانه برخورد کردند و عملشان ، قولشان را تصدیق کرد ؛ لذا خیلی حق به گردن ما دارند ؛ ما هم از جنابعالی ، از مسئولان محترم استان ، از مسئولان سپاه ، ارتش، نیروی انتظامی ، بسیج و کسانی که دست اندرکار این کار هستند ، صمیمانه تشکر می کنیم .

نکته ی سوم این است که سعی کنید این مراسم را از حال یک مراسم تشریفاتی خارج کنید ؛ درس باشد آموزش در آن باشد ؛ هر کسی که در این مراسم شرکت می کند یا در جریان آن قرار می گیرد ، هم خاطره ی آن روزها برایش تجدید بشود ، هم از آن فداکاریها درس بگیرد ؛ این ، ابتکار جوانانه ی پرشور دست اندرکاران این مراسم را می طلبد که انشاء الله امیدواریم همین جور هم بشود .

سلام مارا هم به مردم عزیز مازندران- که همه ی مردم مازندران واقعاً هر وقت ما به آنجا سفر کردیم شور و شعورو صفای آن مردم را ستوده ایم – برسانید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*