خانه » امام خامنه ای (س) » بیانات حضرت امام خامنه ای (س) در دیدار با اعضاء کنگره بزرگداشت ده هزار شهید استان مازندران ۱۳۹۲/۰۹/۲۵

بیانات حضرت امام خامنه ای (س) در دیدار با اعضاء کنگره بزرگداشت ده هزار شهید استان مازندران ۱۳۹۲/۰۹/۲۵

حضرت امام خامنه ای (س) در دیدار با اعضاء کنگره بزرگداشت ده هزار شهید استان مازندران 1392/09/25

بسم الله الرحمن الرحیم

-اولا از برادران عزیز صمیمانه و از ته دل متشکرم به خاطر اینکه همت گماشته اند کسانی که حقا و انصافا سر آمدان مردم روزگار ما به حساب می آیند ، یعنی شهدا و مجاهدان خود این کار بسیار با ارزش است و بزرگداشت شهیدان احیای نام آنان ، تحقیق در مورد کارهای آنها، تولید آثار مکتوب و تصویری صوتی و امثال اینها از زندگی آنها و از اقدامات و جهاد آنها، کارهای بسیار با ارزشی است.

– مسئله دفاع مقدس علاوه بر اینکه یک آزمون بزرگی بود برای ملت ایران آزمونی هم بود برای بروز استعداد ها هم استعداد اشخاص هم استعداد مناطق کشور حالا در مورد استعداد اشخاص به نظر من این نکته مهم و قابل توجی است که به آن توجه نمی شود یعنی از بس واضح است مورد غفلت قرار می گیرد از کسرت وضوح مخفی می ماند و آن این است که این دفاع مقدس وسیله ای شد برای اینکه استعداد های مکنون در انسانها به شکل عجیبی بروز کند.

به مناسبت بزرگداشت شهدای مازندران این را بگویم:
مازندران انصافا در جنگ امتحان بسیار خوبی داد بنده همام وقت هم لشگر ۲۵ کربلا را دیده بودیم ما از نزدیک این لشکر و کار آن را دیده بودیم شنیده بودیم خوب اینها کار بزرگی را در جنگ انجام د اده بودند مردم مازندران واقعا فداکاری کردند از خود گذشتگی کرده اند جوان هایشان را با اخلاص فرستادند و این جوان ها رفتند ایستادگی کردند و مقاومت کرده اند در طول ۸ سال بیش از ده هزار شهید تقدیم کردند حالا شهدای نامداری هستند معروفند اما بی نام و نشان.

-در غیر از مقوله دفاع مقدس هم همینجور در همین داستان آمل که یک حرکت مردمی عجیبی مردم آمل نشان دادند اینکه امام ره در وسیت نامه از مردم آمل اسم آوردند نشان دهنده عظمت کار اینها قشر های مختلف حتی زنها است دخترک چهارده پانزده ساله در همین داستان آمل میرود می جنگد و به شهادت می رسد. البته سوابق مردم مازندران که زیاد است .

– مردم مازندران از وقتی که مسلمان شدند پیرو اهل بیت بودند، یعنی از همان اول اسلام اینها همراه بود با پیروی از اهل بیت(ع)
– امیدوارم ان شائالله خدوند متعال همه شما ها را موفق بدارد و بتواند این کار بزرگ را و کارهای بزرگی از این قبیل را به بهترین وجهی پیش ببرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*