خانه » اخبار » بزرگترین نمایش و بازسازی عملیات غرور آفرین والفجر ۸ مازندران

بزرگترین نمایش و بازسازی عملیات غرور آفرین والفجر ۸ مازندران

با عنوان ” دل و دریا ” در مرکز فرهنگی دفاع مقدس ساری به مدت ۳ شب برگزار میگردد.

 

معاون اجرایی سپاه کربلا از بازسازی بزرگترین عملیات لشکر ۲۵ کربلا در مازندران خبر داد و زمان این برنامه را از روز جمعه پنجم مهرماه تا یکشنبه هفتم مهرماه به مدت سه شب از ساعت ۲۰ تا ۲۳ عنوان کرد.

بازسازی عملیات والفجر 8 از 5 تا 7 مهر در مرکز فرهنگی دفاع مقدس

عسکر مجیدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری با اشاره به اجرای بازسازی عملیات والفجر هشت در شهر ساری ضمن تبریک هفته دفاع مقدس  اظهار کرد: یکی ازبرنامه‌هایی که  در هفته دفاع مقدس به آن پرداختیم بازسازی عملیات والفجر هشت است؛ حتما مردم شریف مازندران استحضار دارند که لشکر ۲۵ کربلا لشکری که به عنوان لشکر قدرتمند و عملیاتی بویژه در دوران دفاع مقدس مطرح بود.

بازسازی بزرگترین عملیات لشکر ۲۵ کربلا در مازندران

مجیدی ادامه داد: این جز افتخارات هر مازندرانی است؛ لشکر ۲۵ کربلا در عملیات‌های متعددی حضور داشت و یکی از عملیات‌هایی که مزین به نام لشکر ۲۵ کربلا است عملیات والفجر هشت است که منجر به فتح فاو شده است، به همین جهت تصمیم گرفتیم امسال به منظور ترویج و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل آینده عملیات والفجر هشت را برای جوانان مازندرانی بازسازی کنیم؛ اگرچه بازسازی آن  نسبت به عملیات اصلی با آن وسعت مقدور نیست اما به قدر وسع  تلاش شد که این عملیات را شبیه‌سازی شود.

اجرای ۳ بخش عملیات والفجر ۸ در مرکز فرهنگی دفاع مقدس در مجاورت رودخانه تجن

وی خاطر نشان کرد: این عملیات در مرکز فرهنگی دفاع مقدس در مجاورت  رودخانه تجن اجرا می‌شود؛ طبق برنامه‌ریزی‌ها  در سه بخش این عملیات اجرا می‌شود.

معاون اجرایی سپاه کربلا گفت:  بخش اول بخش فرهنگی است که به چرایی و چگونگی عملیات دفاع مقدس پرداخته می‌شود.در این بخش به مساله عقلانیت عملیات والفجر ۸ هم پرداخته می‌شود؛ گاها شائبه‌ها و شبهه‌هایی  مطرح است که تلاش شد در این بخش عقلانیت اجرایی فاو، با توجه به شکل و شمایل رودخانه اروند،گاها عملیات ما را مورد شبهه قرار می‌دهند  با حضور رزمندگان و غواصان و ایثارگران به آن پرداخته شود.

وی تصریح کرد: بخش دوم فاز اجرایی رزمایش است که اجرای کارهای رزمی، انفجار و تیراندازی که شبیه‌سازی در آن دوره است. انتقال نیرو،غواص و حرکات با قایق در این بخش اجرا می‌شود.

مجیدی اضافه کرد: در بخش سوم بخش فتح فاو و بخش پیروزی عملیات است؛ که مردم با عزیزان رزمنده تجدید میثاقی دارند بر سر مرقد شهدای گمنام که در مرکز فرهنگی مدفون هستند، حضور پیدا می‌کنند و در مسجد فاو پرچم  مقدس امام رضا(ع)  که در زمان عملیات والفجر هشت توسط رزمندگان  مازندرانی به همت فرمانده لشکر ۲۵ کربلا در بالای مسجد فاو به اهتزاز در آمد، در این جا هم به صورت نمادین با حضور مردم و جوانان به اهتزار در خواهد آمد. 

 پای نظام محکم می‌ایستیم
وی در ادامه خواستار حضور پرشور مردم در این برنامه شد و بیان کرد: مردمی که در این برنامه حضور دارند با شهدای  عزیز و امام خامنه ای(مدظله العالی) تجدید میثاق می‌کنند و همه مصمصم می‌شوند که در پای نظام  انقلاب علیرغم اینکه دشمن در منطقه و در جهان برای ما مشکلاتی  به‌وجود آورد و به زعم خودش  تحریمی که در واقع ترسیم کرد تا  ملت ما را درتحت فشار  قرار بدهد که  مردم را از انقلاب زده کنند، با این تجدید میثاق پای نظام محکم می‌ایستیم تا از پیچ تاریخی عبور کنیم که به پیروزی منتهی شده و مقدمه‌ساز  انقلاب مهدوی باشد.

معاون اجرایی سپاه کربلا  زمان این برنامه را از روز جمعه پنجم مهرماه تا یکشنبه هفتم مهرماه به مدت سه شب از ساعت  ۲۰ تا ۲۳ عنوان کرد.

معاون اجرایی سپاه کربلا  این برنامه را از روز جمعه پنجم مهرماه تا یکشنبه هفتم مهرماه به مدت سه شب از ساعت  ۲۰ تا ۲۳ عنوان کرد.

هفته دفاع مقدس یادآور رشادت ملت شریف ایران و رزمندگان انقلاب اسلامی ایران است.

وی افزود: هفته دفاع مقدس یکی از بخش‌های ماندگار و نیز زرین‌ترین  تاریخ انقلاب اسلامی است که بعدها و قطعا نسل‌های آینده به این بخش از تاریخ انقلاب افتخار می‌کنند.

معاون اجرایی سپاه کربلا تصریح کرد: بخشی از تاریخ ایران دفاع مقدس است و وقتی که ملت ایران مورد ستم و تجاوز ایادی استکبار قرار می‌گیرد و با مقاومت ملت ایران روبرو می‌شود  این  زیباترین بخش دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را رقم می‌زند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*