خانه » اخبار » گزیده های از خطبه‌های نماز جمعه تهران – ۲۷ دی ماه ۹۸
گزیده های از خطبه‌های نماز جمعه تهران – ۲۷ دی ماه ۹۸

گزیده های از خطبه‌های نماز جمعه تهران – ۲۷ دی ماه ۹۸

این دو هفته‌ای که بر ما گذشت دو هفته‌ی پرماجرا و استثنائی بود. یوم‌الله یعنی چه؟ یعنی آن روزی که دست قدرت خدا را انسان در حوادث مشاهده میکند. آن روزی که ده‌ها میلیون در ایران و صدها هزار در عراق و بعضی کشورهای دیگر به پاس خون فرمانده سپاه قدس به خیابانها آمدند و بزرگ‌ترین بدرقه جهان را شکل دادند، این یکی از ایام‌الله است. آن روزی هم که موشکهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پایگاه آمریکایی را در هم کوبید، آن روز هم یکی از ایام‌الله است.

 

اگر نصرت الهی را میخواهیم، در تقواست. اگر توفیقات الهی را میخواهیم، هدایت الهی را میخواهیم، در تقواست. اگر فرج و گشایش در مسائل شخصی و اجتماعی را میخواهیم، در تقواست. همه باید کوشش کنیم که تقوای الهی را معیار کار خودمان قرار دهیم/ در نماز جمعه آنچه مهم است، توصیه به تقواست. خود این حقیر بیشتر از شما محتاج این توصیه هستم و امیدواریم خدای متعال توفیق بدهد بتوانیم هر کدام به حد وسع خودمان تقوای الهی را رعایت کنیم.

 

رزمندگان سپاه قدس به کمک فلسطین و غزه و دیگر مناطقی که به وجود آنها نیاز است میروند، اما برای کشور خودمان امنیت ایجاد میکنند. داعش را درست کردند نه برای اینکه فقط در عراق مسلط بشود؛ هدف اصلی و نهایی ایران بود/ آن فریب‌خوردگانی که یک روزی فریاد زدند: «نه غزه نه لبنان» آنها هرگز نه‌فقط جانشان را فدای ایران نکردند، حتی حاضر نشدند راحتی و منافع خودشان را در راه کشور فدا کنند. آن کسی که جانش را فدای ایران کرد باز همین شهید سلیمانی‌ها بودند.

 

حادثه سقوط هواپیما حادثه تلخی بود، دل ما را بمعنای حقیقی کلمه سوزاند؛ از دست دادن جوانهای عزیز، مردم خوبمان و کسانی از کشور‌های دیگر، حادثه بسیار تلخی بود. لکن یک عده‌ای با هدایت رسانه‌های انگلیسی سعی کردند این قضیه را به‌نحوی آرایش بدهند که ماجرای یوم‌الله ناشی از شهادت بزرگ این دو شهید عزیز را به دست فراموشی بسپارند/ یکی از مادران جان‌باختگان این حادثه به من نامه داد و گفت ما پای جمهوری اسلامی و انگیزه‌های شما ایستادیم. آدم در مقابل اینجور شخصیتها احساس تکریم و تعظیم میکند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*