خانه » اخبار » اینجا شهید آباد است

اینجا شهید آباد است

اینجا شهید آباد است

شهید آباد بهشهر روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان بهشهر در استان مازندران با جمعیت ۴ هزار نفر است. این روستا در دل کوهستان قرار دارد.

نام سابق این روستا تروجن نام داشت. بعد از پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ایثار و نثار تعداد زیادی از شهیدان انقلاب به این نظام این روستا بنام روستای “شهیدآباد” تغییر نام یافته است.

اهالی این روستا از سادات و بسیار علاقمند به ارزشهای مذهبی و سنتهای ایرانی و اسلامی هستند. شهید آباد از جمله مناطقی است که از همان ابتدای انقلاب و با آغاز تظاهرات علیه رژیم شاهنشاهی مردم با اطاعت از امام راحل و بیانیه های آتشین شان به خیابانها ریخته و تظاهرات کردند و اولین شهدای این روستا که سه شهید گرانقدر ” شهید میر شریف مشکواتی، شهید حمزه نجفی و شهید سید مصطفی موسوی”در ۱۶ دی ماه ۱۳۵۷حدود یکماه مانده به پیروی انقلاب اسلامی ایران به شهادت رسیدند.

این روستا با تقدیم  شهدای گرانقدر درقبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز جنگ تحمیلی از جمله روستاهای مازندران است که ۵۲ همکلاسی شهید در مکتب دین و اسلام و قرآن تربیت و تقدیم انقلاب کرده است و اهالی این روستا با حضور مستمر و فعال خود در انقلاب و جبهه های حق علیه باطل و با نثار ۵۲ شهید ، ۸ آزاده و ۱۸۷ جانباز دین خود را به انقلاب و ادا کردند و در طول جنگ از جمعیت یکهزار نفری شهید اباد ۶۰۰ رزمنده در جبهه بودند.

اینجا شهید آباد است

هرساله در سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) مراسم گرامی داشتی برای یاد و خاطره شهدا در روستای شهید آباد بهشهر برگزار می‌شود. این روستا در سال‌های دفاع مقدس ۵۲ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که یک سردار شهید و یک طلبه شهید از فرزندان این روستا هستند. این روستا رتبه‌ی دوم در تقدیم شهدا به انقلاب اسلامی، نسبت به جعیت خود در بین شهرها و روستاهای ایران دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*