خانه » اخبار » دشمنان می‌خواهند بین مسئولین و آحاد مردم جدایی ایجاد کنند/ با احیای امر به معروف این فاصله را کم کنید

دشمنان می‌خواهند بین مسئولین و آحاد مردم جدایی ایجاد کنند/ با احیای امر به معروف این فاصله را کم کنید

امام خامنه ای (س)

امر به معروف و نهی از منکر یکی از ارکان اساسی اسلام و ضامن برپا داشتن همه فرایض اسلامی است و باید در جامعه ما احیاء شود و هر فردی از آحاد مردم، خود را در گسترش نیکی و صلاح و برچیده شدن زشتی و گمراهی و فساد، مسئول احساس کند.

با توجه به اهمیت احیا و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر از این پس در صفحه حقوقی قضایی، دیدگاه‌ها و بیانات مقام معظم رهبری را در مورد این فریضه دینی مرور می‌کنیم.

**فراموش نکنید

حضرت امام خامه ای (س) در تاریخ یکم فروردین ۱۳۷۲ در پیامی به مناسبت حلول سال نو بیان کردند: دشمنان می‌خواهند بین دولت و ملت مسئولین و آحاد مردم جدایی ایجاد کنند باید در جهت عکس آن حرکت کرد. آنان می‌خواهند که مردم از اسلام و هدف‌های انقلاب، فاصله بگیرند. پس، این چیزی است که به ضرر ملت ماست و باید این فاصله را کم کنند و هرچه بیشتر در جهت اسلام و انقلاب حرکت کنند.
بر همین اساس، من تأکید می‌کنم که جوانان عزیز و مو‌من، آحاد مردم زن و مرد و مسلمانان امر به معروف و نهی از منکر را که دو فریضه الهی است و جزء ارز‌ش‌هایی است که می‌تواند در این جهت برای ملت ما وسیله‌ای بسیار مفید و موثر و پیش‌برنده‌ای باشد فراموش نکنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*