خانه » اخبار » ۷۰ سال خاطرات شفاهی «سید مازندرانی» به چاپ رسید

۷۰ سال خاطرات شفاهی «سید مازندرانی» به چاپ رسید

70 سال خاطرات شفاهی سید مازندرانی

احمد اسحاقی با اشاره به اهمیت موضوع جمع‌آوری خاطرات شفاهی افراد تأثیرگذار در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، اظهار کرد: مرکز حفظ آثار سپاه کربلای مازندران با جمع‌آوری خاطرات حضرت آیت‌الله حاج سید صابر جباری «نماینده فقید مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه بهشهر» در سال ۹۲، امروز توانسته است، کتاب خاطرات شفاهی این عالم فقید را به چاپ برساند و اثری ماندگار از تاریخ انقلاب و دفاع مقدس به اسناد تاریخی مردم مازندران اضافه کند.
وی با بیان اینکه این کتاب با تلاش پژوهشگر این عرصه «احمدعلی ابکایی» بیش از ۳۰ ساعت از خاطرات دوران انقلاب و دفاع مقدس را دربردارد، افزود: این روایات که به صورت صوتی و تصویری ثبت و ضبط شده، به قلم «ابوالفضل قنبرنژاد» به رشته تحریر درآمده است.
مدیر مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه کربلای مازندران عنوان این کتاب را «سید مازندرانی» بیان کرد و یادآور شد: این اثر در قطع وزیری، با جلد گالینگور، در ۴۶۲ صفحه توسط نشر فاتحان تهران در نوبت اول به تعداد ۳ هزار جلد به چاپ رسیده است.
اسحاقی در پایان متذکر شد: کتاب سید مازندرانی که شرح ۷۰ سال خاطرات آیت‌الله جباری (ره) است، به عنوان نخستین کتاب نفیس تاریخ شفاهی انقلاب و دفاع مقدس حوزه روحانیت مازندران محسوب می‌شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*