خانه » امام خامنه ای (س) » عاملی که جامعه را اصلاح می‌کند، نهی از منکر زبانی است/ افکار عمومی باید روی ذهن آدم خلاف، کار سنگینی کند

عاملی که جامعه را اصلاح می‌کند، نهی از منکر زبانی است/ افکار عمومی باید روی ذهن آدم خلاف، کار سنگینی کند

امام خامنه ای (س)

امر به معروف و نهی از منکر یکی از ارکان اساسی اسلام و ضامن برپا داشتن همه فرایض اسلامی است و باید در جامعه ما احیاء شود و هر فردی از آحاد مردم، خود را در گسترش نیکی و صلاح و برچیده شدن زشتی و گمراهی و فساد، مسئول احساس کند.

با توجه به اهمیت احیا و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر از این پس در صفحه حقوقی قضایی، دیدگاه‌ها و بیانات مقام معظم رهبری را در مورد این فریضه دینی مرور می‌کنیم.

*نهی از منکر زبانی عامل اصلاح جامعه

حضرت امام خامنه ای (س) در تاریخ ۲۲ تیر ۱۳۷۱ در جمع فرماندهان نیروهای مقاومت بسیج سراسر کشور و در روز شهادت امام سجاد(ع) بیان کردند: البته من عرض می‌کنم و قبلا هم گفته‌ام در جامعه اسلامی تکلیف عامه مردم امر به معروف و نهی از منکر بالسان است؛ با زبان.

اگر کار به برخورد بکشد آن دیگر تکلیف مسئولین است آنها باید وارد شوند اما امر به معروف و نهی از منکر زبانی مهمتر است عاملی که جامعه را اصلاح می‌کند همین نهی از منکر زبانی است به آن آدم بدحال و خلاف کار و آدمی که اشاعه فحشا می‌کند و می‌خواهد قبح گناه را از جامعه ببرد مردم باید بگویند ده نفر، صد نفر هزار نفر!
افکار عمومی روی وجود و ذهن او باید سنگینی کند این شکننده‌ترین چیزهاست همین نیروی مومن و بسیجی و حزب‌اللهی یعنی همین عامه مردم مؤمن یعنی همین اکثریت عظیم کشور عزیز ما و همین‌هایی که جنگ را اداره کردند و همین‌هایی که از اول انقلاب تا به حال با همه حوادث مقابله کردند در این مورد مهمترین نقش را می‌توانند داشته باشند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*