خانه » اخبار » راهیان نور حج بصیرتی شیفته گان کربلای ایران

راهیان نور حج بصیرتی شیفته گان کربلای ایران

سردار محمدحسین بابایی فرمانده سپاه کربلای مازندران ، اجرای برنامه‌های راهیان‌نور

سردار محمدحسین بابایی در یازدهمین جلسه شورای اداری که در سالن شماره یک استانداری مازندران برگزار شد، ضمن بیان مطلب یاد شده اظهار کرد: مقام معظم رهبری درباره راهیان‌نور می‌فرمایند نباید اجازه دهیم حماسه دفاع مقدس دچار فراموشی شود.

فرمانده سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه رزمایش عظیم راهیان‌نور به عنوان برنامه ملی بیش از ۱۵ سال در کشور اجرایی می‌شود،گفت: ۲۸ هزار نفر سهمیه مازندران در اردوی راهیان‌نور دانش‌آموزی است.

وی با اشاره به اینکه سنتی که در اجرای برنامه‌های راهیان‌نور آغاز شده باید ادامه یابد، گفت: رزمایش عظیم راهیان‌نور که بیش از ۱۵ سال در کشور اجرایی می‌شود یک برنامه ملی است.

فرمانده سپاه کربلای مازندران افزود: بخش محوری اجرای راهیان‌نور بر عهده سپاه است که برپایی شایسته این سفر معنوی مستلزم مشارکت همه مردم و دستگاه‌های اجرایی می باشد.

بابایی با اشاره به اینکه جشنواره‌ای برای انعکاس اثرات راهیان‌نور در کشور راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: سپاه کربلای مازندران در ورودی خرمشهر، دارای اردوگاهی با ظرفیت پذیرایی دو هزار نفرمی باشد که در اربعین حسینی سال جاری خدمات رسانی به زائران حسینی برای عزیمت به کربلا به عنوان حلقه وصل کربلای ایران(سرزمین نور دفاع مقدس) و کربلای امام حسین(ع) به نحو شایسته ای انجام شد.

این مسئول با بیان اینکه این اردوگاه امسال افتخار داشت راهیان‌نور را به راهیان حسینی متصل کند، افزود: مدیریت تجمع اربعین با اردوگاه‌هایی که داشتیم به خوبی انجام شد ضمن خدمات اقامتی، اتوبوس‌های سپاه در سراسر کشور در اختیار زائران بود.

بابایی با اشاره به اینکه فعالیت راهیان‌نور هر روز گسترده‌تر می‌شود، خاطرنشان کرد: در بحث خدمات راهیان‌نور، به سمت عتبات عالیات سوق داده شده و ظرفیت تا این حد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه از سه سال گذشته تا کنون اردوهای راهیان‌نور در تمام ماههای سال انجام می شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه در گذشته فقط پایه های دوم دبیرستان به مناطق دفاع مقدس اعزام می شدند امسال از پایه های اول تا پایان دبیرستان را در بخش اردوهای دانش‌آموزی راهیان‌نور مدیریت می‌کنیم که از مجموع اعزام ها قریب به ۴۰۰۰ نفر را به مناطق غرب و مابقی به جنوب اعزام می شوند..

فرمانده سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه اردوهای دانشجویی راهیان‌نور هم توسط وزارت علوم برگزار می‌شود، افزود: سال گذشته با اعزام ۳۵۰۰ دانشجوی بسیجی در قالب اردوهای دانشجویی مازندران، این استان رتبه نخست را در سطح کشور کسب کرد.

وی با بیان اینکه از ۳۰ اردیبهشت تا قبل از اربعین رقم بالایی در اعزام به اردوهای راهیان‌نور داشتیم و در زمینه اردوهای دانش‌آموزی ۲۷ هزار نفر و دانشجویی هم سه هزار و ۵۰۰ نفر اعزام می‌شوند، گفت: در بخش مردمی هم ۲۴ هزار نفر اعزام می‌شوند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*