خانه » اخبار » راویان، دفاع مقدس را از فراموشی نجات می‌دهند

راویان، دفاع مقدس را از فراموشی نجات می‌دهند

راویان، دفاع مقدسرحیم کابلی در کارگاه و همایش یک ‌روزه راویان دفاع مقدس شرق مازندران در پژوهش‌ سرای آموزش ‌وپرورش نکا اظهار کرد: دفاع مقدس، فرهنگ و ارزشی مقدس است که نقش راویان در حفظ ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج روحیه ایثارگری غیرقابل انکار است.
وی با اشاره به برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی افزود: این دوره‌ها به‌صورت تئوری و عملی با بهره‌مندی از توان راویان دفاع مقدس و اساتید در این بخش و با توجه به نیاز راویان دفاع مقدس مازندران برای توانمندسازی، افزایش و ارتقاء سطح دانش راویان، برگزار می‌شود تا برای تبیین فرهنگ شهید و شهادت به نوجوانان و جوانان این مرز و بوم تلاش کنیم.
کابلی با بیان اینکه روایت‌گری درست و اصولی دفاع مقدس، آشنایی جوانان و نوجوانان با فرهنگ شهادت و افزایش سطح آگاهی افراد از مهم‌ترین اهداف راویان دفاع مقدس در برنامه‌های آموزشی است، یادآور شد: با برنامه‌ریزی انجام شده سه دوره کارگاه آموزشی یک‌روزه برای راویان شرق، مرکز و غرب مازندران در نظر گرفته شده است.
رئیس انجمن راویان دفاع مقدس مازندران با اشاره به حضور ۸۵ راوی برادر و خواهر در نخستین دوره کارگاه آموزشی راویان شرق مازندران در نکا اظهار داشت: این کارگاه آموزشی یک‌روزه شنبه ۲۷ دی ماه ۹۳ با حضور راویان ۶ شهرستان مازندران شامل شهرهای گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندرود، ساری و جویبار برگزار شد.
وی گفت: فردا یک‌شنبه ۲۸ دی‌ماه با حضور راویان هشت شهر مرکزی مازندران، این کارگاه آموزشی در آمل و روز دوشنبه ۲۹ دی‌ماه برای پنج شهر غرب مازندران در تنکابن برگزار می‌شود.
کابلی همچنین ادامه داد: کارگاه‌های آموزشی غرب و جنوب کشور نیز در کرمانشاه و کردستان و اهواز برگزار شد که در آخرین اعزام به اهواز ۱۲۰ نفر از برادران راوی از مازندران حضور داشتند که دوره آموزشی بسیار خوب و مطلوبی بود.
وی در ادامه با تاکید بر صداقت در گفتار و عمل روایت‌گران دفاع مقدس خاطرنشان‌کرد: تحریف دفاع مقدس از مهم‌ترین آسیب‌های دفاع مقدس و ارزش‌های آن است که باید به‌طور جدی از آن دوری کنیم.
رئیس انجمن راویان دفاع مقدس مازندران ادامه داد: هدف از برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی که با همکاری انجمن راویان دفاع مقدس مازندران، مرکز حفظ آثار شهدا و سپاه استان مازندران برگزار می‌شود، بالابردن سطح آگاهی و توانمندکردن راویان دفاع مقدس و استفاده از آثار وکتابخانه‌های تخصصی و منابع موثر مورد تایید سپاه است تا اطلاعات جامع و یک‌شکل باشد.
استاد این دوره از کارگاه آموزشی و از راویان دفاع مقدس در خوزستان نیز در این کارگاه آموزشی گفت: بازخوانی دفاع مقدس و ایجاد روشنگری در جامعه، از وظایف راویان است که باید با صداقت کامل و بدون تحریف انجام شود.
محمد اسماعیل‌زاده افزود: هشت سال دفاع مقدس، سراسر عبرت و پند بود تا نسل‌های آینده با عبرت‌آموزی از این دوره، برای رشد، بالندگی و موفقیت این کشور تلاش کنند.
وی با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس دارای پیام‌های مختلف بود، ادامه داد: دوران دفاع مقدس به ما آموخت که ظلم پایدار نیست، نقش رهبری در دفاع بی‌بدیل است وهر ملتی که بر روی حرف خود بیایستد پیروز است.
اسماعیل‌زاده در ادامه با اشاره به اینکه امروز هم شعار جدایی دین از سیاست در جامعه به گوش می‌رسد، گفت: باید قداست دین، ارزش‌ها و آرمان‌های این انقلاب برای نسل جدید به‌درستی تبیین و نقش رهبری و دین در دفاع مقدس بیان شود تا برخی زمزه‌های مسموم، بر جوانان کارساز نباشد.
وی با تاکید بر فروتنی و خضوع راویان بیان داشت: راویان دفاع مقدس باید ضمن راستی و صداقت در گفتار و کردار، فروتنی داشته و در برخی موارد خود را بشکنند تا عجایب این جنگ تحمیلی هشت ساله و قداست دفاع مقدس بیان شود.
این روای خوزستانی در پایان گفت: روح دفاع مقدس در اخلاص، ایمان و عمل به تکلیف است و راویان باید بدانند که تکلیف‌گرایی ما را به سرمنزل مقصود می‌رساند و باید با اخلاص و حماسی در روایت‌گری وارد شوند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*