خانه » اخبار » اعزام راویان در کنار زائران راهیان‌نور با قوت پیگیری می‌شود

اعزام راویان در کنار زائران راهیان‌نور با قوت پیگیری می‌شود

اعزام راویان در کنار زائران راهیان‌نوراحمد اسحاقی در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی راویان دفاع مقدس در شهرستان نکا، با تأکید بر ضرورت وجود راوی در کاروان‌های راهیان‌نور اظهار کرد: راویان، بار سنگین امانت‌داری فرهنگ دفاع مقدس را بر عهده دارند و لذا باید برای تبیین درست این فرهنگ در جامعه تلاش کنند.
وی با اشاره به اقدامات انجام‌شده انجمن راویان دفاع مقدس مازندران، افزود: به همت این انجمن و با مشارکت راویان، در جهت توانمندسازی راویان تلاش بی‌شائبه‌ای انجام شده تا در جهت بارور کردن اعتقادات و فرهنگ دفاع مقدس و شهدا تلاش بیشتری انجام شود.
مدیر مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس سپاه کربلا مازندران با بیان اینکه انتقال فرهنگ دفاع مقدس وظیفه و ماموریت خطیری است که برعهده راویان دفاع مقدس گذاشته شده است یادآور شد: اکنون در شرایط سخت جنگ نرم دشمن قرار داریم و در این شرایط راویان در اجرای ماموریت خود باید حساس بوده و درست عمل کنند.
اسحاقی با اشاره به بحث اعزام راوی در کنار زائران در کاروان‌های راهیان‌نور، ادامه داد: در ماه‌های گذشته در برخی از موارد جزء استان‌هایی بودیم که راوی کم داشتیم و حدود ۵۰ راوی دفاع مقدس در مازندران کسر داشتیم که با فعالیت انجمن راویان دفاع مقدس، این مسئله حل شد.
وی افزود: هر اتوبوس اعزامی برای راهیان‌نور باید یک راوی به‌ همراه داشته باشد تا دفاع مقدس را به‌ صورت واقعی برای افراد تبیین کند.
اسحاقی با بیان اینکه هدف از برگزاری اردوهای راهیان‌نور، آشنایی دانش‌آموزان، دانشجویان و زائران با ایثارگری‌ها و رشادت‌های رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس است اظهار کرد: راویان کاروان‌ها باید با برنامه‌ریزی مناسب و اصولی، زمینه آشنایی هرچه بیشتر دانش‌آموزان، جوانان و نوجوانان را با فرهنگ ایثار و شهادت و تفکر بسیجی، فراهم کنند.
مدیر مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس سپاه کربلا مازندران با اشاره به اعزام سری جدید اعزام دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی جنوب ادامه داد: بعد از اعزام دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی، اعزام کاروان دانشجویی هم انجام می‌شود و در اسفند ماه اعزام کاروان راهیان‌نور محلات به مناطق جنگی جنوب، آغاز می‌شود.
وی در پایان، با گرامیداشت نام و یاد ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید مازندران گفت: نهادینه کردن فرهنگ شهید و شهادت در جامعه از وظایف همه ما و در راس وظایف مهم راویان است که راویان دفاع مقدس باید با صداقت در روایت‌گری وارد شده و نیت خود را خالص برای خدا و شهدا انجام دهند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*