خانه » اخبار » سردار الله دادی در سوریه به شهادت رسید+تصاویر

سردار الله دادی در سوریه به شهادت رسید+تصاویر

روز یکشنبه بر اثر حمله ی موشکی ارتش رژیم صهیونیستی به خودرویی که از لبنان به طرف سوریه عازم بود و سردار الله دادی فرمانده سابق سپاه الغدیر استان یزد به همراه فرزند شهید عماد مغینه و ٣ نفر دیگر در آن خودرو به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.

سردار الله دادی در سوریه به شهادت رسید
شهید الله دادی / آبان ۱۳۸۷٫ سالیاد مرحوم آیت الله خاتمی، اردکان

سردار الله دادی در سال ۸۵ بعد از سردار شهید قهاری سعید به عنوان فرمانده سپاه الغدیر استان یزد مشغول به خدمت شد و خدمات شایانی به توسعه و فعالیت های سپاه در استان داشت.

سردار الله دادی در سوریه به شهادت رسید

شبکه المنار وابسته به حزب الله لبنان اعلام کرد یک فروند بالگرد رژیم صهیونیستی به استان قنیطره سوریه حمله موشکی کرد. در این حمله تعدادی از اعضای حزب الله لبنان به شهادت رسیدند.

شبکه العربیه هم اعلام کرد منابع لبنانی گفته اند در این حمله ارتش رژیم صهیونیستی، چند عضو حزب الله لبنان و ۶ ایرانی کشته شدند اما این خبر هنوز از سوی مقامات رسمی تایید نشده است.

سردار الله دادی در سوریه به شهادت رسید

شبکه الجزیره هم اعلام کرد:‌در این حمله ارتش رژیم صهیونیستی، تعدادی از اعضای ارشد حزب الله لبنان از جمله جهاد فرزند عماد مغنیه از فرماندهان نظامی سابق حزب الله به شهادت رسید. شبکه الجزیره افزود یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران از این حمله جان سالم به در برد.

این در حالی است که برخی رسانه های خارجی به نقل از منابع لبنانی از شهادت ۶ ایرانی در این حمله ارتش اسرائیل خبر می دهند.

استان قنیطره سوریه در نزدیکی مرزهای رژیم صهیونیستی و منطقه جولان است. منطقه جولان بخشی از خاک سوریه است که هم اکنون در اشغال رژیم صهیونیستی است.

شبکه المنار هدف اصلی این بمباران هوایی را اعلام نکرد. این بمباران منطقه ای به نام مزارع امل را در استان قنیطره سوریه را هدف قرار داد.

ارتش رژیم صهیونیستی هم از واکنش به این خبر خودداری کرد.تاکنون رسانه های رسمی سوریه در این باره خبری منتشر نکرده اند.

این برای چندمین بار است که نیروی هوایی رژیم صهیونیستی مناطقی از سوریه را بمباران می کند.

سردار الله دادی در سوریه به شهادت رسید

روزنامه جروزالم پست رژیم صهیونیستی نیز به نقل از منابع نزدیک به حزب الله لبنان نوشت : جهاد مغنیه فرزند عماد مغنیه نیز در میان کشته شدگان حمله روز یکشنبه اسراییل است. عماد مغنیه از فرماندهان ارشد حزب الله لبنان بود که در سال ۲۰۰۸ در دمشق ترور شد.

این روزنامه صهیونیستی همچنین نوشت یکی از اعضاء کشته شده حزب الله از فرماندهان ارشد این گروه مقاومت لبنانی است.

حسن شمشادی، خبرنگار واحد مرکزی خبر در دمشق هم لحظاتی پیش در صفحه اینستاگرامش خاطره ای را در مورد این شهید بزرگوار منتشر کرد:

کمتر از ٧٢ ساعت قبل از عروجش در گوشه‌ای از حرم سه ساله امام حسین علیه السلام دیدمش که مشغول نماز و دعا و نیایش بود.

پس از دعا هنگام خروج از حرم، سلام علیکی کردیم و احوال‌پرسی و التماس دعایی و با لبخندِ همیشگی اش، از هم جدا شدیم و خداحافظی کردیم و من چه می‌دانستم که این آخرین دیدار است و دیدار بعد به قیامت می‌افتد.

حال، جای خالی او را هم، هر مراسم و دعا باید در گوشه حرم ببینم و حسرت بخورم و آه بکشم.

دیشب او میهمان حرم خانم زینب سلام الله علیها هم بود، مثل بسیاری روزها و شب های دیگر، اما این بار او را آوردند، همراه با چند همرزم شهیدش، برای طواف و وداع.

سردار الله دادی در سوریه به شهادت رسید

می‌دانم که مثل همه ما چشم به شفاعت هر دو بانو داشت و ما هم داریم و همچنین، شفاعت او و یاران شهیدش.

او هم رفت تا یادآورمان شود که:
اگر آه تو از جنس نیاز است
درِ باغِ شهادت، باز، باز است.
روحمان با یادشان شاد.

شهید محمدعلی الله‌دادی، فرمانده سابق تیپ الغدیر یزد که عصر دیروز، در حمله بالگردهای توپدار صهیونیستی، به کاروان خودروهای حزب الله در استان قنیطره سوریه، با شمار دیگری از همرزمانش، به شهادت رسید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*