خانه » اخبار » ذخایر موشکی ایران آ‌ن‌قدر غنی است که فضای نگهداری آن‌ها با کمبود روبه‌روست

ذخایر موشکی ایران آ‌ن‌قدر غنی است که فضای نگهداری آن‌ها با کمبود روبه‌روست

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران در کنگره شهدای دانشجوی اصفهان، اظهار داشت: خدای متعال را برای اینکه در این فضای معنوی و روحانی که معتبر به عطر شهدا و محل حضور خانواده‌های صبور و شکیبای آن‌ها است و مجمع حضور مردان و زنان مؤمن از اساتید، رؤسای دانشگاه‌ها و دانشجویان و امت قهرمان است، سپاس می‌گویم.

وی با بیان اینکه امروز میهمان بیش از ۷۰۰ لاله گلگون‌کفن دفاع مقدس هستیم، تصریح کرد: اگر امروز در جهان به عنوان مستقل‌ترین کشور عالم شناخته می‌شویم و ما را به عنوان ملتی مقاوم و سرسخت و هنرمند عرصه تحمیل اراده و شکست به قدرت‌های بزرگ می‌شناسند؛ اگر به عنوان لنگرگاه ثبات و امنیت منطقه و جهان و ملتی که در اثنای جنگ، تحریم و فشار توانسته مرزهای دانش را شکافته و به پیشرفت‌های علمی و فنی خیره‌کننده‌ای دست یابد و خود را در تراز کشورهای جهان در فناوری‌ نوین قرار دهد و در اوج تحریم موجودیت سیاسی خود را به جهان اثبات کند، می‌شناسند، همه از ثمره و برکات خون شهیدان و به‌ویژه دانشجویان شهید است.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران با بیان اینکه دانشجویان مشعل‌داران آگاهی، ایمان و عقیده در جامعه هستند، خاطرنشان کرد: قشر دانشجو همواره پرچمدار نهضت‌های ضداستبدادی و استکباری و علمدار حقیقت‌جویی و پیشگام در عرصه به حاکمیت رساندن ارزش‌های اسلامی در جامعه است. دانشجویان همواره پیروان اصیل روحانیت انقلابی و بعد از انقلاب مروج اندیشه‌های نورانی به افق‌های بلند تفکر ولی‌فقیه برای به سعادت رساندن جامعه بوده‌اند.

شهدا اسرار جاودانگی و واژه‌های رمزگشای عزت ما هستند

سردار سلامی با بیان اینکه شهدا اسرار جاودانگی و واژه‌های رمزگشای عزت ما هستند، گفت: امروز ما عزیز، مقتدر و توانا هستیم چراکه از چنین سرمایه‌های بزرگی برخورداریم.

وی افزود: انتخاب شهادت و جهاد برای دانشجویان ما یک انتخاب استراتژیک است چراکه دانشجویان سرشار از امید به آینده روشن هستند و دانشجو صاحب اندیشه برتر بوده و از سطح استعداد و هوش بیشتری برخوردار است، بنابراین می‌تواند آینده و آرزوهای بزرگ را برای خود تجسم کند اما اینکه با وجود رویاهای بزرگ، مسیر جهاد و شهادت که سرشار از سختی است را انتخاب می‌کند یعنی او به یک آرمان و آرزویی فراتر از آرزوهای دنیوی می‌اندیشد و این یعنی تجلی وسعت روح بشر.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران با بیان اینکه دانشجویان ترکیبی از ایمان و آگاهی را در عرصه جهاد فی سبیل‌الله آورده‌اند، اظهار داشت: جای تبریک به خانواده شهیدان است که چنین جوانان مؤمن و حقیقت‌طلبی را تربیت کرده که از قلم و سلاح برای دفاع از وطن به نحو شایسته‌ای استفاده کرده‌اند که امروز بعد از سی و چند سال جماعتی مشتاق برای تکریم از ارزش‌های آنان در این مکان جمع شده‌اند.

سردار سلامی افزود: دانشجویان امروز ما از همان نسلی هستند که با جهاد علمی موشک‌های ماهواره‌بَر را به هوا می‌فرستند و در فناوری می‌توانند یک ماهواره را در مدار زمین قرار دهند. قوانین کپلر و نیوتن برای آن‌ها فرمول‌هایی در ذهن نیست بلکه واقعیت‌هایی در آسمان و روی زمین است و آن‌ها می‌توانند در دنیای اتم نفوذ کرده به‌گونه‌ای که قدرت‌های بزرگ را برای صف‌آرایی به‌منظور جلوگیری از پیشرفت ما فرا بخوانند؛ پرنده‌های بدون سرنشین آن‌ها هزاران کیلومتر پرواز می‌کنند و ساعت‌ها فیلم‌برداری کرده و فیلم آن‌ها را به ایستگاه‌های زمین می‌فرستند تا ما با چشم خویش حرکت دشمن را رصد کنیم.

موشک‌های بالستیک ایران استراتژی‌های بزرگترین قدرت دریایی جهان را تغییر می‌دهد

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان ما در فناوری نانو در رده کشورهای برتر جهان قرار داشته و آن‌ها بالگرد و هواپیما می‌سازند، موشک‌های بالستیک ما شناورهای دشمن در دریا را با خطای صفر مورد اثابت قرار می‌دهد به شکلی که استراتژی دریایی بزرگترین قدرت دریایی جهان را به اعتراف وزیر دفاع آمریکا تغییر می‌دهند و برخی پدیده‌هایی که توسط آن‌ها کشف شده قابلیت انعکاس در افکار عمومی را ندارد.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران بیان کرد: آن‌ها اژدرهایی با سرعت ۱۰۰ متر در ثانیه زیر آب می‌سازند تا کشتی‌های دشمن را مورد هدف قرار دهد. آن‌ها دیروز دومین پیوند مصنوعی قلب را در کشور با موفقیت انجام دادند و انحصار علمی را از دست دشمنان خارج کرده و ایران را سرافراز در آسمان و بانشاط در دریا می‌گذارند؛ آن‌ها از آسمان به زمین می‌نگرند و از هزاران کیلومتر فراتر از زمین به جهان می‌نگرند تا واقعیت‌های روی زمین را بشنوند که حاصل شهادت آن‌ها این دستاوردهای بزرگ است.

سردار سلامی با بیان اینکه من آن چرا به شکل واقعی دیدم بیان کردم و تا چیزی را از چشم نگذرانم بر زبان جاری نمی‌کنم، گفت:‌ بزرگی و شکوه هیچ ملتی در وسعت جغرافیایی آن نیست بلکه وسعت هر ملت به وسعت ذهن و دل‌ها و وسعت اندیشه، تفکر، عقیده و ایمان ملت است. هرچند که کشور ما از نظر جغرافیایی بزرگ بوده و جزء برترین کشورهای عالم از نظر ژئوپولوتیک است اما این تعیین کننده بزرگی کشور ما نیست و بزرگی کشور ما به بزرگی قلب‌های ملت ما است و استقلال ما به استقلال تفکر و اندیشه ما است.

«غربی‌سازی» راهبرد اساسی دنیای استکبار است

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ذهن دانشجویان نباید مورد تسخیر غربی‌ها قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: «غربی‌سازی» راهبرد اساسی دنیای استکبار است که می‌خواهد زن، مرد و جوان ما را از ارزش‌های اسلامی و سرمایه خود جدا کرده و آن‌ها را تابع اندیشه غرب قرار دهد تا دانشجویان آن‌گونه بیندیشند که آن‌ها می‌خواهند.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران با بیان اینکه اگر دانشجو استقلال تفکر نداشته باشد باید معیار غرب را معیار تفکر خود قرار دهد، اظهار داشت: در اندیشه غرب حق وتو و بمباران هیروشیما و ناکازاکی یک حق برای آن‌ها است اما دستیابی ما به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای تهدیدی برای بشریت محسوب می‌شود. غرب می‌تواند رژیم صهیونیستی را مسلح کرده تا کودکان و زنان و پیرمردان غزه را به خاک و خون کشیده و این را یک نبرد عادلانه تلقی کند اما دفاع جوانان فلسطینی را تروریزم معرفی کند در‌حالی‌که دموکراسی را برای خود می‌پذیرد اما حامی تمام دیکتاتورهای تفسیرکننده دموکراسی در جهان است.

سردار سلامی بیان کرد: آن‌ها می‌توانند بیش از ۲۰۰ بمب هسته‌ای را در اختیار رژیم صهیونیستی قرار دهند اما مسلمانان از انرژی هسته‌ای برای مقاصد صلح‌آمیز خود نمی‌توانند استفاده کنند. در منطق غرب حقوق بشر یک مفهوم کاملاً ویران‌ شده است چراکه آن‌ها تمام سیستم‌های شکنجه در عالم را می‌سازند و در عین حال از حقوق بشر دم می‌زنند اما ما وقتی استقلال در اندیشه داریم، یعنی فریب این اندیشه‌های غرب را نمی‌خوریم.

در اندیشه غرب ضداخلاق‌ترین اعمال به عنوان شیک‌ترین رفتارهای بشر تلقی می‌شود

وی با بیان اینکه در اندیشه غرب ضداخلاق‌ترین اعمال به عنوان شیک‌ترین رفتارهای بشر تلقی می‌شود، تصریح کرد: ما را به عنوان پاکی به نداشتن آزادی متهم می‌کنند و لجن‌زاری از این تفکر شوم در اندیشه سیاسی غرب موج می‌زند اما جوانان مسلمان ما می‌دانند که باید از ارزش‌های دینی و ملی خود پاسداری کرده و این حقیقت به جا مانده از شهیدان را حفظ کنند.

جانشین فرمانده‌کل سپاه گفت: انقلاب ما، انقلاب برای استقلال در عقیده، سیاست، فرهنگ، امنیت، آزادی و ارزش‌های اسلامی بود. ملت ما از گذرگاه سخت عبور کرد و از جنگل هشت‌ساله نابرابر گذشت و در شرایط ناهمسان قدرت ایستاد و استقلال و تمامیت ارضی خود را حفظ کرد این حاصل خون شهیدان است.

سلامی با بیان اینکه ملت از محاصره اقتصادی نترسیده و مشکلات را پذیرفته است، تصریح کرد: دشمن در هر جایی که بیش از همه اصرار داشت ما در آنجا بیشتر رشد کردیم. در حالی عرصه هسته‌ای ما را تحریم و دانشمندان ما را ترور کرد تا از طریق حذف فیزیکی آن‌ها نتوانیم به دانش نوین هسته‌ای برسیم درحالی‌که در هسته‌ای رشد کرده و در صنعت هوا و فضا به درجه‌ای از رشد رسیدیم که می‌توانیم ماهواره‌ها را در مدار دلخواه خود قرار دهیم.

امروز ما سیاست دشمن را در شرق مدیترانه دفن کردیم

وی افزود: ما روزی در کرخه و کارون با دشمن درگیر بودیم اما امروز جبهه‌های ما هزاران کیلومتر آن سوی مرزها امتداد یافته و سیاست دشمن را در شرق مدیترانه دفن کردیم. زمانی که آمریکا با آن همه قدرت خود نتوانست از شکست رژیم صهیونیستی در چهار جنگ جلوگیری کند، به برکت الهام از انقلاب و حمایت‌های مادی و معنوی نظام ما، نظام سوریه به عنوان محور مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی چند سال قامت برافراشته ایستاده و آمریکایی‌ها در حالی‌که اراده مداخله نظامی در سوریه را کرده بودند، نتوانستند در امور آن مداخله کنند و به رغم خواست استکبار جهانی، سوریه ماند.

جانشین فرمانده‌کل سپاه خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها ۱۰ سال در عراق سرمایه‌گذاری کردند اما امروز اراده سیاسی آمریکا در زمین و در عراق جایگاهی ندارد، تنها پرواز چند هواپیمای آمریکایی در عراق می‌تواند صورت بگیرد اما تحولات زمینی در اختیار جمهوری اسلامی ایران است.

سردار سلامی در ادامه با تاکید براینکه امروز موازنه قدرت در جهان به نفع مسلمانان در حال تغییر است، گفت: یافتن منفعت سیاسی از لحاظ اقتصادی و سیاسی برای آمریکایی‌ها مقرون به صرفه نبوده و آن‌ها در ایران قادر به عملیات نیستند؛ دیگر مصر، یمن و جایی در جهان اسلام، مأمن سیاسی آمریکایی‌ها نیست و تمام نظم قدرت آن‌ها در هم فرو ریخته است.

دیگر قواعد بازی سیاسی در جهان اسلام را آمریکایی‌ها تعیین نمی‌کنند/ فصل زوال آمریکا فرا رسیده است

وی افزود: امروز قواعد بازی سیاسی در جهان اسلام را آمریکایی‌ها تعیین نمی‌کنند بلکه حداکثر نقش آن‌ها یک بازیگر از بین چند بازیگر است. فصل زوال این قدرت‌ها فرا رسیده و نظام ما در حال قدرت‌یابی است. امروز دست ما کاملاً پر است و می‌توانیم با هر قدرتی از هر مقیاسی جنگیده و از امنیت، استقلال و آزادی و تمامیت ارضی خود دفاع کنیم.

جانشین فرمانده‌کل سپاه با بیان اینکه ما دارای رهبری بزرگ هستیم که مثل خورشیدی از تدبیر، اندیشه و ایمان می‌درخشد، اظهار داشت:  چگونه می‌توانستیم در فضایی نابرابر اینچنین قدرتمند شویم؟ اسرار این شکوه در تکیه بر اسلام، تبعیت از ولایت، صبر، شکیبانی و مقاومت ماست اما ما مسیر طولانی در پیش داریم البته ‌از مرز آسیب‌پذیری در برابر دشمنان گذشتیم.

سردار سلامی با اشاره به اینکه دشمن به خوبی موقعیت ما را شناخته و تأثیر ما در ثبات امنیتی منطقه را به‌خوبی می‌داند، تصریح کرد: ما هر زمان اراده کنیم، می‌توانیم کاخ آرزوی تسلط بر جهان اسلام را برای آن‌ها نابود کنیم. امروز ذخایر موشکی ما آنقدر سرشار از موشک است که فضا برای نگهداری آن‌ها با کمبود روبه‌رو است و پدافندهای ما می‌توانند در هر ارتفاعی هر پرنده‌ای را چه ریز و چه درشت در آسمان تسخیر کنند.

دشمنان بدانند هرگز در نبرد فرسایشی دیپلماتیک قادر نیستند ملت ایران را به عقب برانند

جانشین فرمانده‌کل سپاه با بیان اینکه دشمن باید ایران امروز را به عنوان واقعیت سیاسی، اجتماعی، علمی، فرهنگی، نظامی و صنعتی  به رسمیت شناخته و به آن احترام بگذارد، گفت: آن‌ها باید بدانند هرگز در نبرد فرسایشی دیپلماتیک قادر نیستند ملت را به عقب برانند و واقعیت‌های جامعه فراتر از قدرت دشمن برای به عقب راندن ملت است چراکه این رهبری و زعامت، شایسته کمال شکوه و درخشندگی و آسمانی بودن ملت ما است و خانواده شهیدان اسناد زنده این شکوهند.

سردار سلامی در خاتمه بیان کرد: ما تا انتهای افق پیش می‌رویم و قله‌ها را فتح می‌کنیم، دشمنان را جاگذاشته و آرزوهای آنان را دفن کرده و آرمان‌های ملت را کسب می‌کنیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*