خانه » اخبار » فرماندهان دفاع مقدس بر اساس توانایی خود انتخاب می‌شدند

فرماندهان دفاع مقدس بر اساس توانایی خود انتخاب می‌شدند

سردار احمد حق‌طلب

سردار احمد حق‌طلب صبح امروز در مراسم کنگره شهدای دانشجوی استان مازندران در دانشگاه آزاد شهرستان ساری اظهار داشت: برگزارکنندگان مراسم شهدا در اصل میزبان شهدا هستند.

وی تصریح کرد: شهدای گمنام نداریم بلکه نام‌آورانی هستند که در راه اعتلای انقلاب اسلامی همه وجود خویش را فدا کردند.

سردار حق‌طلب با بیان اینکه در جنگ معیار رضایت خدا بود، بیان داشت: پست و مقام، میز و امکانات جایی در جبهه‌ها نداشت.

وی با یادآوری خاطره‌ای از حسن تهرانی‌مقدم در سال ۵۸ و ۵۹، خاطرنشان کرد: تهرانی‌مقدم در سن ۱۸ سالگی درد، ظلم و مبارزه با دشمن را داشت و خودش در هسته‌ای از جوانانی بود که با حضور در گروه‌های انقلابی نقش اثرگذاری در انقلاب داشتند.

این مسئول اضافه کرد: شهید تهرانی‌مقدم به دلیل توانایی و تاثیرگذاری که داشت به عنوان فرمانده دوران دفاع مقدس انتخاب شد و دانشجویان این موضوع‌ها را دقیق مورد بررسی قرار دهند.

رئیس بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج یادآور شد: شهید تهرانی‌مقدم با بصیرتی که در دوران جنگ داشت یکی از افراد اثرگذار در دوران دفاع مقدس بود و دانشجویان برای قرار گرفتن در مسیر انقلاب اسلامی از این شهید الگو بگیرند.

وی با اشاره به تاثیرپذیری بسیاری از سیاسیون از فرهنگ شهادت، خاطرنشان کرد: قدرت دیپلماسی کشور به واسطه تلاش‌های رزمندگان در جبهه‌ها تامین می‌شود و بسیاری از مسئولان به این موضوع اعتراف دارند.

این مسئول تاکید کرد: نیاز امروز کشور تلاش دانشجویان برای اعتلای ایران اسلامی است و آینده کشور در دست دانشجویان است.

رئیس بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج گفت: بسیاری از مسئولان علاقه وافر به نظام دارند، ناهنجاری آن‌چنانی در کشور مشاهده نمی‌شود، ولی به نظرم بدی برخی‌ها خیلی به چشم می‌آید و مردم از مسئولان انقلاب اسلامی توقع کم کاری ندارند و این توقع به حق است.

سردار حق‌طلب به مشکلاتی که برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس وجود دارد اشاره کرد و بیان داشت: ارزش‌های دفاع مقدس آن‌طور که شایسته و به حق است منتقل نشد و این موضوع را به صراحت اعلام می‌کنم و باید به دنبال برقراری ارتباط باشیم و اعتماد جوانان را جلب کنیم.

این مسئول با بیان اینکه برای برقراری ارتباط نیاز به همکاری دوجانبه بین جوانان و مسئولان است، تصریح کرد: جوانان برای دریافت پیام دفاع مقدس باید به متولیان اعتماد کنند و متولیان نیز صادقانه مسائل و مشاهدات را در اختیار جوانان قرار دهند.

وی داشتن فهم سیاسی را یکی از الزامات دانشجویان عنوان کرد و گفت: دانشجو باید سیاسی باشد و درک و فهم مناسبی از شرایط داشته باشد و باید درباره مسائل مختلف کشور نظر بدهد ولی غرق در مسائل سیاسی نشود.

سردار حق‌طلب افزود: دانشجو در کنار فعالیت سیاسی از روند علم‌آموزی غافل نشود و دانشجو باید در کنار فعالیت سیاسی در همه عرصه‌ها بصیرت خود را حفظ کند.

رئیس بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج با اعلام اینکه ایران اسلامی یکی از کشورهای بسیار امن جهان است، افزود: این موضوع را مدیون خون شهدا و دانشمندان کشور هستیم.

وی با اعلام اینکه دانشجویان در دایره توجه قرار دارند، تاکید کرد: دانشجویان در همه دوران نقش اثرگذاری در موفقیت ایران اسلامی داشتند و امروز نظام ایران اسلامی به حضور دانشجویان نیاز دارد.

حق‌طلب در پایان یادآور شد: نظام برای پویایی به تلاش دانشجویان نیاز دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*